Fotbalpraha.cz Po gólové přestřelce zůstaly tři body na Uhelných skladech

Souboj třetího s pátým sliboval zajímavý zápas. To se nakonec i ukázalo. Dukla potvrzovala svou snahu na cestě vzhůru tabulkou a dvakrát vedla. Domácí Uhelné sklady však dokázaly po přestávce vývoj zápasu otočit a nakonec si tři body urvaly pro sebe a pojistily si třetí příčku. Dukla na ní ztrácí už osm bodů, na čtvrtou Čafku bodů šest.

Rozeběhla se první minuta zápasu a v ní se rozeběhl i domácí rychlonožka Zilvar. Pronikl až do vápna,
ale Klán se po jeho přihrávce před branku k dorážce neprotlačil. Svižné tempo pokračovalo. V 5. minutě domácí získali první rohový kop, z kterého se nic neurodilo.

Na druhé straně předvedli rychlou kombinaci hosté. Kotlík vyslal do ostrého náběhu Innemana, ale jeho přihrávku před branku stačil sevřít do rukavic Kučera. V 10. minutě si na přihrávku za obranu naběhl Kotlík, protáhl se přes Švorčíka, ale svou střelu nasměroval těsně mimo pravou tyč domácí branky.

Uhlíři kontrovali průnikem Bartůňka po levé straně, ten se přes Innemana dostal až do vápna, píchnul míč zpět Hrazdírovi, ten však se střelou zaváhal a o míč přišel. V 16. minutě přišla hezká individuální akc i na druhé straně. Toman se dostal kličkou přes Pártla i přes Švorčíka, pravačkou zamířil technicky ke vzálenější tyči, Kučera využil svoje centimetry a konečky prstů míč vyrazil na roh.

Pak už začaly padat góly. Ve 37. minutě pláchnul domácí obraně po pravé straně Inneman, ostrou přihrávkou našel ve vápně nabíhajícího Kotlíka, který prudkou dorážkou otevřel skore zápasu. Radost hostů trvala jen tři minuty. Nedorozumění Hrušky s brankářem Štěpánkem využil Zilvar, vlétl mezi ně jako dravec a Hruška jej poslal k zemi. A protože to bylo ve vápně, nemohlo následovat nic jiného než penalta. Tu bezpečně proměnil Bartůněk a začínalo se znova.

Ještě do přestávky se však skore měnilo potřetí. V poslední minutě první půle si Dukla vybojovala výhodu rohového kopu. Slabý poslal vysoký míč na zadní tyč, kde si o něj křikl Kotlík a pohotovým volejem propálil Kučeru – 1:2. A šlo se do kabin.

Úvod druhé půle hosté lehkomyslně prospali a po deseti minutách už vedli domácí. V 51. minutě Majerčinovu střelu musel Štěpánek vyrážet na roh. Ten rozehrál sám Majerčin, míč propadl ke Stolfovi, který zachoval klid a míč poslal na zadní tyč do sítě a bylo podruhé vyrovnáno.

Uplynuly jen čtyři minuty, když pravou stranu obrany Dukly provětral Steinocher a jeho střílenou přihrávku před branku v důrazném souboji dotlačil do sítě Zilvar. Domácí rázem vedli a jejich gólový apetit nebyl ještě u konce. V 64. minutě Zilvar u pravé postranní čáry v souboji přetlačil Hrušku a rázem měl cestu k brance otevřenou. Vnikl do vápna a zpětnou přihrávkou našel Hrazdíru. Tomu sice střela příliš nesedla,
ale nakonec zapadla přesně k pravé tyči branky hostů – 4:2.

Hosté se z tohoto šoku postupně oklepali a v 76. minutě se dostali do kontaktu. Centr Slabého z levé strany sklepl hlavou střídající Bičaník před Tomana a ten tvrdou ranou nedal Kučerovy šanci.

Hosté se hnali za vyrovnáním, ale domácí obrana pracovala spolehlivě. Když si svůj cíl nenašly střely Kotlíka a Tomana, přišlo dvouminutové nastavení. To připomínalo hokejový zámek v podání Dukly,
ale kýženého vyrovnání se hosté nedočkali. Po závěrečném hvizdu to zhodnotil domácí trenér Hlavica lakonicky: „Umydlili jsme to!”

Uhelné sklady – Dukla JM 4:3 (1:2)
Branky: 40. z penalty Bartůněk, 51. Stolfa, 55. Zilvar, 64. Hrazdíra – 37. a 45. Kotlík, 76. Toman.
ŽK: 27. Mareš, 45. Klán, 60. Zilvar – 39. Hruška, 69. Janoušek. 78. Markuzi. Rozhodčí: Gunitš – Rod, Váša. Diváků: 65.
Uhelné sklady: Kučera – Pártl (89. Vrána), Švorčík, Mareš, Stolfa (87. Sainer) – Steinocher, Hrazdíra, Majerčin, Bartůněk – Zilvar, Klán. Trenér: Robert Hlavica.
Dukla JM: Štěpánek – Solař, Markuzi, Hruška (75. Bičaník) – Vidlička (67. Kristen), Farkaš – Inneman, Janoušek, Slabý – Toman, Kotlík. Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Hezký zápas. Dukla je opravdu dobrá. Hodně chodím na divizní zápasy
a myslím, že by prostředek této soutěže mohli hrát. Jinak moc nechápu, proč byli takoví ubrečení. My jsme jeli na hraně možností a jsem rád, že jsme to umydlili.”
Josef Světlík (Dukla JM): „Jsem naštvaný. V tomhle specifickém prostředí jsme měli vyhrát. Bohužel jsme se deset minut po přestávce nechali úplně vyvést z koncentrace a to nás dneska stálo zápas.”

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Lukáš Zilvar.
Nejlepší hráč Dukly JM: Jan Markuzi.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Lukáš Zilvar (Uhelné sklady).