Fotbalpraha.cz Od deváté minuty dokázala Dukla JM ubránit jednobrankové vedení

V pátek nepustil v předehrávce 4. kola Pražská teplárenská přeboru oba soupeře na hřiště podmáčený terén. A tak se proti sobě opět postavily Uhelné sklady s Duklou Jižní Město ve středu večer, aby čtvrté kolo uzavřely.. Tentokrát stadion na Cibulkách ozářilo slunce a to přineslo rozzářené úsměvy i na tváře hostů. Ti se už v 9. minutě dostali do vední zásluhou Kotlíka a jednobrankový náskok udrželi.

Vstup do zápasu patřil hostům z Jižního Města. Volej Vidličky byl nepřesný. Centr Vrzala Rabensaifer hlavou pořádně netrefil a Kotlík mířil mimo branku. V 9. minutě se na levé straně individuálně prosadil benjamínek Jíra a přesným centrem našel na zadní tyči Kotlíka. Ten se v takovýchto šancích většinou nemýlí a poslal Duklu do vedení.

Jak se nakonec ukázalo, byl to rozhodující moment utkání. Na obou stranách se urodilo několik brankových šancí, ale žádná už gólem neskončila.

V 18. minutě vybojoval domácí Zilvar roh. Po něm hlavičkoval nepřesně Šafránek. Na druhé straně zmizela střela Innemana mezi stromy za domácí brankou. Ve 28. minutě vyrážel domácí brankář Kučera centrovaný míč za vápno, tam se do něj opřel Vidlička, ale bránící hráče neprostřelil. Pak ještě Kučera likvidoval dvě střely Vrzala.

Závěr poločasu patřil domácím. Před dobíhajícím Klánem byl u míče dříve Tlustý. Ten vzápětí vyrazil mimo tyče střelu Šafránka. Když Tlustý vyboxoval centr jen k nohám Pártla, skvěle si poradil i s jeho střelou. Mezi tyče se nevešel pokus Sainera a Šafránek na zadní tyči o krůček na míč nedosáhl.

I druhý poločas byl ve znamení soubojů domácích útočníků s brankářem Tlustým. Ten vytáhl svůj nejlepší zákrok proti střele Šafránka v 76. minutě. Když se nic neurodilo ani ze skrumáže před brankou hostů
v 82. minutě, mohla Dukla zápas rozhodnout.

V 86. minutě se ve vápně rychlou kličkou uvolnil Kotlík, ale s jeho slabou střelou neměl Kučera problémy. Vzápětí Inneman pokazil přečíslení tří na osamoceného Pártla. A to mohlo hosty mrzet.

V nastavení se před jejich branku vydal i brankář Kučera. Ten se po rohovém kopu dostal k hlavičce, ale branku z několika metrů netrefil. Dukla si tak přece jen odvezla tři body a Uhelné sklady dál čekají na první výhru.

Uhelné sklady – Dukla JM 0:1 (0:1)
Branka: 9. Kotlík. ŽK: 75. Steinocher, 85. Belán – 69. Markuzi, 89. Vrzal. Rozhodčí: Laštovička – Zelený, Toman. Diváků: 45.
Uhelné sklady: Kučera – Koubek (86. Studnička), Sainer, Mareš, Pártl (62. Belán) – Steinocher, Hrazdíra, Šafránek, Bartůněk – Zilvar, Klán. Trenér: Robert Hlavica.
Dukla JM: Tlustý – Solař, Markuzi, Vrzal – Vidlička, Farkaš – Inneman, Janoušek, Jíra (77. Hulínský) – Rabenseifer (70. Hajný), Kotlík. Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Bez gólů se vyhrát nedá. Zaspali jsme začátek, pak zhruba dvacet minut tápali a od té doby jsme byli jednoznačně lepší. Chybí nám i trochu štěstí v zakončení, taková ta haluz, co tam spadne. Šancí jsme si na to vytvořili dost. Nedá se nic dělat, musíme to zlomit v dalších zápasech.”
Josef Světlík (Dukla JM): „Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Navíc si s náma pohrává štěstěna. V pátek jsme byli kompletní, dneska v úplně jiné sestavě. Soupeř naopak vyzdravěl to co měl. Věděli jsme,
že Uhelné sklady doma hrají velmi kvalitně a jejich postavení v tabulce neodpovídá jejich výkonnosti. Věřím, že se zvednou. My jsme dostali čtyři góly od Braníku, tak jsme se to snažili odehrát s nulou. Což se povedlo, ale byly to nervy. Měli jsme tam pár věcí nahoře, kdybysme je dořešili, tak jsme to utkání dohráli
v klidu, než když nám tam v nastavení hlavičkuje golman. Pochvala za bojovnost. Kdybych měl hledat pozitiva, tak minulou sezonu jsme tahle utkání neuměli zvládnout. Dneska jsme to, řečeno hantýrkou, umlátili na vítězství.”

Nejlepší hráč Uhelných skladů: Jakub Sainer.
Nejlepší hráč Dukly JM: Jan Markuzi.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Tlustý (Dukla JM).