Fotbalpraha.cz Hájek trefil Horním Měcholupům výhru nad Duklou JM. Podívejte se!

 

Fotbalisté Horních Měcholup se chtějí usadit mezi pěti nejlepšími týmy Pražská teplárenská přeboru a mají k tomu dobře nakročeno: mužstvo z Prahy 15 porazilo ve šlágru 6. kola silnou Duklu JM 3:1 zásluhou dvou vyvedených střel Hájka a drží čtvrtou pozici. Na svého nedělního soupeře ztrácí už jen bod. Lépe je na tom jen Braník a vedoucí Třeboradice. Podívejte se na nejzajímavější momenty zápasu a komentáře z obou stran.

Lepší vstup do utkání si domácí Horní Měcholupy nemohly vysnít: už ve 4. minutě proměnil kapitán Holík penaltu za faul v pokutovém území. „Penalta byla jasná,“ uznal i Jan Markuzi, kapitán Dukly JM. Ta sice díky Innemanovi po čtvrthodině hry srovnala, ale víc už v zápase nezvládla. „Pro diváky to byl hezký zápas, v první půli jsme byli lepší, domácí běhali bez míče a hráli na protiútoky, ale druhý poločas už z naší strany nebyl tak dobrý. Měcholupy přebraly otěže zápasu a za druhý poločas vyhrály zaslouženě,“ uznal Markuzi, jehož tým v samotném závěru dohrával bez vyloučeného Vidličky.

Rozhodly dvě vydařené rány zpoza vápna, které vypustil Hájek chvíli po pauze a pár minut před koncem. „Ve středu jsme hráli pohár, který se nám nevyvedl. Chtěli jsme to napravit,“ narážel Daniel Hájek na pohárovou porážku 1:4 s Uhelnými sklady.

To se povedlo dokonale. „Porazili jsme velice silného protivníka, na kterého se nám dlouhodobě nedaří. Podali jsme bojovný, pracovitý výkon, který byl obohacený zajímavými brankami,“ hodnotil Jakub Slezáček, trenér Horních Měcholup, který tuší, že právě probíhající sezona bude patřit k nejvyrovnanějším. „Rozhodují maličkosti, každé vítězství se rodí těžce. Když nepodáme nadprůměrný výkon, jak fyzický, tak fotbalový, nevyhrajeme žádné utkání. V minulé sezoně jsme skončili sedmí, rádi bychom byli o nějaké stupínky výš, ale vede k tomu ještě dlouhá cesta.“

Na umístění ve špičce myslí i Dukla JM. „Ve špičce by chtěl hrát každý, nikoho nebaví hrát o sestup,“pravil Josef Světlík, kouč Dukly JM. „V Měcholupech jsme prohráli kvůli individuálním chybám, soupeři jsme v podstatě darovali dva góly,“ řekl.

Na videoreportáž z utkání se podívejte ZDE!

Horní Měcholupy – Dukla JM 3:1 (1:1)
Branky:
4. Holík z penalty, 52. a 88. Hájek – 16. Inneman. ŽK: 12. Holík, 43. Bláha, 90. Dejmek – 64. Vidlička, 90.+1 Rabenseifer. ČK: 86. Vidlička (Dukla). Rozhodčí: Kalcovský – Kučera, Hradil. Diváků: 100.
Horní Měcholupy: Řemínek – Vágner (64. Boček), Vejr, Borek, Ráža – Klír – Gračko (90. Andrle), Holík, Hájek, Bláha – Kolínský (87. Dejmek). Trenér: Jakub Slezáček.
Dukla JM: Tlustý – Solař (90. Hajný), Markuzi, Vrzal (82. Rabenseifer) – Vidlička, Farkaš – Inneman, Janoušek (64. Bičaník), J. Lafek – Kotlík, Hulinský (63. Jíra). Trenér: Josef Světlík.

Nejlepší hráč Horních Měcholup: Daniel Hájek.
Nejlepší hráč Dukly JM: Martin Inneman.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Daniel Hájek (Horní Měcholupy).

Autoři: Ivan Benedik, Martin Karger