Fotbalpraha.cz Fotbalisté Dukly Jižní Město po dvou porážkách zabrali a odnesla to až příliš odevzdaná Zbraslav

Ta, se třemi dorostenci v základní sestavě, se sice snažila, ale na dobře rozjetý tým hostů to nestačilo. Když po dvou brankách v prvním poločase, přidal krátce po změně stran Bičaník třetí trefu, bylo o dělbě bodů na zbraslavském pažitu definitivně rozhodnuto. Krize domácích tak pokračuje, utrpěli již čtvrtou prohru v řadě. Přitom úvod zápasu nezačali vůbec špatně.

Hned ve 3. minutě se po rozehraném přímém kopu Žižky dostal do zakončení Štengl, avšak hlavou mířil mimo tyče Štěpánkovy brány.

S přibývajícím časem však začali přebírat iniciativu pohyblivější hosté a začaly se rodit první šance. Nejdříve po přímém kopu Vidličky skončila Kotlíkova hlavička těsně nad břevnem. Pak to hlavou zkoušel Bičaník a Činovec jen se štěstím vytěsnil balón k rohovému praporku.

V začínající16. minutě už byl obrovský tlak hostů korunován vedoucí brankou. Na přesný centr Slabého z levé strany si šikovně naběhl číhající Bičaník a nezadržitelně hlavou upravil na 0:1.

Domácím svitla naděje po dalších deseti minutách, když se Kaštil šikovně prodral s míčem po levé straně až k vápnu, ale nabíhající Kovacs z jeho nezištné přihrávky nic nevytěžil. Naopak o chvíli později mohli po další rychlé akci udeřit hosté. Na milimetrový centr Vidličky si efektně naskočil Kotlík, jenže hlavou balón mezi tyče nenasměroval.

Vzápětí se vyznamenal domácí Činovec, když reflexivně vytěsnil Bičaníkovu umístěnou hlavičku jen konečky prstů na roh. Ten zprava rozehrál Kristen a Kotlík ve skrumáži přidal druhý gól hostů.

V závěru poločasu nejdříve hostující Inneman připravil ideální střeleckou pozici Vidličkovi, ten však pálil vedle a na druhé straně Hrubého přízemní střela pořádně protáhla pozorného Štěpánka, na štěstí pro hosty nakonec těsně minula pravou tyč.

Hosté začali aktivněji i druhý poločas. Hned ve 47. minutě se po Innemanově přihrávce objevil zcela sám před domácím gólmanem Bičaník, ale míč jen lehce dloubnul do jeho náruče. Pak to z dálky zkoušel umístěnou střelou Inneman a Činovec znova předvedl své brankářské kvality.

Přišla však 58. minuta, s chutí hrající Janoušek zatáhl míč po pravé straně, přesným centrem našel před brankou nabíhajícího Bičaníka a ten hlavou zvýšil na 0:3. Zápas byl rozhodnut a hostující trenér Světlík tak mohl po hodině hry hned trojím střídáním otestovat další hráče ze svého širokého kádru.

Při ojedinělém útoku domácích byl v 73. minutě ve vápně faulován Konečný a Žižka proměněnou penaltou snížil na1:3.

V samotném závěru utkání se ještě dvakrát prosadili hosté. V 86. minutě se po přesné Farkašově přihrávce podruhé střelecky zapsal Kotlík a v poslední minutě po vyšachování domácí obrany pečetil zaslouženou výhru hostů kapitán Markuzi.

Zbraslav – Dukla JM 1:5 (0:2)
Branky: 73.  z penalty Žižka -16. a 58. Bičaník, 35. a 86. Kotlík, 90. Markuzi. ŽK: 74. Konečný (Zbraslav). Rozhodčí: Laštovička – Gotthard, Maiello. Diváků: 65.
Zbraslav: Činovec – Souček, Hájek, Žižka, Konečný – Kudrna, Čumpelík – Hrubý (66. Vodička), Kovacs, Kaštil – Štengl. Trenér: Martin Vnouček.
Dukla JM: Štěpánek – Inneman (72. Novotný), Solař, Markuzi, Kristen (63. Jíra) – Vidlička, Farkaš, Slabý
(63. M. Lafek) – Janoušek (80. Rabenseifer) – Kotlík, Bičaník (63. Toman). Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Martin Vnouček (Zbraslav): „V první řadě musím pogratulovat soupeři k výbornému výkonu, mají kvalitní mužstvo a spoustu vynikajících hráčů. My v téhle situaci jim nemůžeme konkurovat . Musím kluky pochválit, že se snažili, pro mladé dorostence to je obrovská zkušenost. Proti takovým fotbalistům to mají hrozně těžké. Máme tři zraněné, Sýkoru, Sedláčka a Nováka. V této sestavě to bereme tak, že kluci získávají zkušenosti a uvidíme do budoucna.”
Josef Světlík (Dukla JM): „Po dvou porážkách jsme si sem přijeli pro tři body, to se nám podařilo, ale spokojenost je spíše s výhrou než s předvedeným výkonem. Vím, že je těžké hrát proti bloku, ale myslím si, že jsme měli vyhrát vyšším rozdílem. Teď se musíme připravit na pohárový zápas s Třeboradicemi.“

Nejlepší hráč Zbraslavi: Filip Čumpelík.
Nejlepší hráč Dukly JM: Ondřej Kotlík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jiří Janoušek (Dukla JM).