Fotbalpraha.cz Dukla vyškolila Újezd v produktivitě

Prakticky po celý zápas byl lepším týmem Újezd nad Lesy a vypracoval si velké množství šancí, ale neschopnost v zakončení a skvělý brankář Tlustý, přinesly nejtěsnější vítězství Dukly JM 1:0. S přispěním teče rozhodl v 67. minutě střídající Hulinský.

Prvních dvacet minut utkání patřilo Dukle. Největší příležitost zlikvidoval ve 3. minutě brankář Újezdu Blažek. První varování na opačné straně přišlo ve 20. minutě, když Hlubuček hlavičkoval nad a hosté začínali přebírat kontrolu nad hrou. Ve 27. minutě pálil zpoza vápna Bednář. Povedená rána měla namířeno do pravého horního růžku, ale se skvělým zákrokem přišpěchal brankář Dukly Tlustý.

První poločas byl jinak spíše bitvou ve středu hřiště, kde byli aktivnější hosté. Výjimkou byl snad jen úprk Vidličky, který se pokusil přehodit Blažka, ale ten si poradil a míč zkrotil. Hosté byli nebezpeční především ze vzduchu. Roh nakrátko a centr do středu malého vápna, který našel trestuhodně volného Chumlena. Tlustý tentokrát zasahovat nemusel, protože Chumlen se šance zalekl a hlavičkoval nad.

Začátek druhého poločasu byl podobně jako závěr prvního jednoznačně v režii Újezdu nad Lesy. A ten si konečně začal vytvářet více gólových momentů. Už ve 47. minutě se v dobré šanci ocitl Křelina, ale výborného Tlustého střelou na zadní tyč nepřekvapil.

Dukla se pokaždé snažila odzadu rozehrávat rozvážně a po zemi. V 55. minutě se jí to ale mohlo vymstít. Tlustý musel z branky ven a vybral si slabší okamžik. Jeho nedůrazného odkopu se chopil kapitán hostí Kovář a ze 40 metrů se pokusil brankáře Dukly přehodit. Povedlo se mu to téměř dokonale, ale balon skončil na tyči.

I další akce přinesla podobný scénář. Střílející Kovář a tentokrát zasahující Tlustý. Chvíli poté hosté rozehráli standardní situaci nakrátko a vše vyústilo v osamoceného Křelinu zhruba na úrovní penalty, který ale nedokázal srovnat mířidla a zahodil tak další velkou možnost ke změně skóre.

Jako nejdůležitější moment utkání se ukázalo střídání v 58. minutě, když se na hřiště podíval útočník Dukly Hulinský. Na hřišti nebyl ani tři minuty a už přispěchal s prvním varováním pro obranu Újezdu. Po pravé straně se prohnal Inneman a neservíroval míč napříč vápnem Hulinskému, který už mířil do zpola odkryté branky. Výborným zákrokem se ale dokázal navrátit do pozice Blažek, když reflexivnivně zakročil nohou.

V 67. minutě už ale zasáhnout nedokázal. Standardní situace se chopil Vidlička a přesným centrem našel na zadní tyči schovaného Hulinského. Jeho volej levou nohou trefil blokujícího Křelinu, který ale nedokázal zabránit míči v cestě do sítě, ale spíše snížil šance na Blažkův zákrok – 1:0.

Prakticky vzápětí přispěchal Újezd s odpovědí, ale po nevydařeném odkopu Tlustého se nevydařila ani Kovářova střela a Tlustý tak chybu napravil.

V 80. minutě přišel žlutý zákrok hostujícího Příhody, který už jednu kartu měl a musel se tedy poroučet ze hřiště. Újezd se v deseti hráčích nepoložil a bojoval dál. Vyrovnáno mohlo být v 85. minutě, když hosté zahrozili znovu ze vzduchu. Navrácený míč po rohu si v malém vápně našel hlavou Chumlen, ale trefil výborně postaveného Tlustého, který byl striktně proti vyrovnání.

Tlustý nakonec ustál i závěrečný nápor Újezdu a udržel druhé čisté konto v řadě.

Dukla JM – Újezd nad Lesy 1:0 (0:0)
Branky: 67. Hulinský. ČK: 80. Příhoda. ŽK: 83. Janoušek – 14. Příhoda, 37. Bednář. Rozhodčí:Hradil – Tereba, Váša. Diváků: 70.

Dukla JM: Tlustý – Solař, Markuzi, Vrzal – Inneman, Vidlička, Farkaš, Janoušek, Jíra (58. Hulinský) – Kotlík, Rabenseifer (62. Hajný). Trenér: Josef Světlík.
Újezd nad Lesy: Blažek – Veselovský, Chumlen, Kučera, Šimek – Hlubuček (60. Konejl), Kodr, Příhoda, Bednář (74. Novák) – Kovář, Křelina (83. Matoušek). Trenér: Milan Šafr.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM): „Výhra se rodila stejně jako na Uhelných skladech minulý týden. Z minima jsme vytěžili maximum. Soupeř si ve druhém poločase, i v závěru, když dohrával v deseti hráčích, vytvářel spoustu šancí. Naše naděje na výhru držel celý zápas čarující Martin Tlustý. Tři body bereme, ale momentálně nám to úplně neladí. Teď budeme hrát se třemi silnými soupeři, takže nás čeká spousta práce.“

Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Vyjma prvních dvaceti minut, kdy jsme se nedokázali přizpůsobit soupeřově hře, jsme hráli dobře. Myslím, že zápas to byl minimálně na dělbu bodů. Měli jsme tam asi čtyři vyložené šance a rozhodlo to, že jsme je nedokázali proměnit. Dukla zápas rozhodla šťastnou tečí, když jsme si ten gól vlastně dali sami. Musím hráčům poděkovat za výkon, ale bohužel jsme bez bodu.“

Nejlepší hráč Dukly JM: Martin Tlustý.
Nejlepší hráč Újezdu nad Lesy: Petr Kovář.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Tlustý (Dukla JM).