Fotbalpraha.cz Dukla JM vrátila devítibrankovým přídělem Ďáblice zpátky do reality

Třikrát v řadě dokázaly Ďáblice pod novým trenérem Boevem bodovat. Ve čtvrtém zápase tvrdě narazily do zdi. Domácí Dukla Jižní Město jim udělila devítibrankovou lekci a upevnila si postavení na 4. místě tabulky, které teoreticky dává šanci na postup v případě, že mužstva před nimi tuto příležitost nevyužijí. Demolice Ďáblic začala v 10. minutě a skončila v té poslední.

Takže popořadě. 10. minuta: U levé postraní čáry, takřka v rohu, byl faulován M. Lafek. Vidlička z přímého kopu poslal míč před branku, Bičaník jej hlavou trknul do břevna a Markuzi už dorážel do branky – 1:0.

22. minuta: Solař na vlastní půli vybojoval míč, naběhl si následně na kolmou přihrávku Vidličky a přesnou přihrávkou našel před odkrytou brankou na zadní tyči Kotlíka. Ten už měl lehkou práci a zvýšil na 2:0. Třetí gól přidal po čtyřech minutách Bičaník. I ten měl lehkou práci. Z metru do prázdné branky dorážel po střele M. Lafka, kterou golman Chrobok vyrazil jen do tyče a od ní k přímo k nohám Bičaníka.

Ještě do přestávky se dvakrát gólově prosadil Farkaš. Ve 31. minutě zakončil únik a přesnou přihrávku Innemana a ve 43. minutě sebral před vápnem míč Kordulemu, nařídil si jej na levačku a přízemní křížnou střelou k tyči upravil na 5:0.

Gólový apetit domácích nebyl ukojena ani po přestávce. V 51. minutě Markuzi dlouhým odkopem našel nikým nehlídaného Kotlíka, který dostal čas v klidu si míč zpracovat a po zemi jej poslat za záda Chroboka pošesté.

„Sedm kulí jako v Sarajevu” se naplnilo v 75. minutě. V šestnáctce domácích ztratil míč Zmeškal, dlouhý odkop si našel volný Toman a šel sám na Chroboka. Svůj obstřel poslal do tyče, ale v klidu si míč doběhl
a zasunul ho do prázdné branky. Za minuty se do ofsajdové pasti nenechal chytit střídající Rabenseifer, obešel i Chorboka, dostal se sice mimo střelecký úhel, ale před branku mu naběhl Kotlík a opět střílel
do opuštěné svatyně hostů.

Bezradní hosté se přece jen dočkali alespoň čestného úspěchu, když v 86. minutě fauloval ve vápně
M. Lafek Davídka a nařízenou penaltu proměnil Zmeškal. Tečku za divokým skóre udělal v poslední minutě Rabenseifer, který s jistotou proměnil nezištnou přihrávku Innemana. Sudí Maiello vzápětí trápení hostů ukončil.

Dukla JM – Ďáblice 9:1 (5:0)
Branky: 22., 51. a 78. Kotlík, 31. a 43. Farkaš, 10. Markuzi, 26. Bičaník, 75. Toman, 90. Rabenseifer –
86. z penalty Zmeškal. ŽK: 18. Máj, 60. Zmeškal, 66. Mošnička (všichni Ďáblice). ČK: 67. Mošnička (Ďáblice). Rozhodčí: Maiello – Gunitš, Váša. Diváků: 40.
Dukla JM: Štěpánek (69. Kožíšek) – Solař, Markuzi, Kristen (54. Jíra) – Farkaš, Vidlička – Inneman,
Janoušek (54. Toman), M. Lafek – Kotlík, Bičaník (69. Rabenseifer). Trenér: Josef Světlík.
Ďáblice: Chrobok – Kordule (77. Plechatý), Brůžek (29. Davídek), Máj, Hejna – Novák, Hrodek, Fiala, Jiroušek (62. Mošnička) – Blažek, Zmeškal. Trenér: Vasil Boev.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM): „Proti zbytečně přemotivovanému soupeři bylo otázkou času, kdy se prosadíme. To se nám podařilo vcelku brzy a pak už to bylo všechno o nás a naší hladovosti se prosadit. Kluci zvládli utkání s noblesou vítězů a dál jdeme za naším snem… Musím pochválit celý tým.”
Vasil Boev (Ďáblice): „Ze tří zápasů jsme udělali sedm bodů, ale teď jsme zaslouženě dostali facku. Dělali jsme strašné individuální chyby. Dostat devět gólů je potupa. Po druhém inkasovaném gólu to hráči zabalili. Naším nejlepším hráčem byl gólman. Myslím, že ještě dalších devět gólů pochytal…”

Nejlepší hráč Dukly JM: Ondřej Kotlík.
Nejlepší hráč Ďáblic: Tomáš Chrobok.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Dominik Farkaš (Dukla JM).