Fotbalpraha.cz Dukla JM sfoukla naděje Horních Měcholup čtyřmi zásahy za poločas

Galapředstavení střelce Dukly Ondřeje Kotlíka rozhodlo zápas ve prospěch Dukly Jižní Město. Horní Měcholupy chtěly hrát fotbal, zkoušely útočit, ale v defenzivěě dělaly strašidelné chyby a tvrdě za to pykaly. Po třiceti minutách bylo po zápase, domácí vedli 3:0, když Kotlík zkompletoval hattrick. Ještě do přestávky Dukla náskok navýšila a druhá půle už se vlastně hrála jen z povinnosti.

Čekala se celkem vyrovnaná bitva, oba týmy dělily před utkáním v tabulce jen dva body. Jenže domácím vyšel parádně úvod, který udal ráz celému utkání. Janoušek našel přesným centrem na malém vápně hlavu nehlídaného střelce Kotlíka a jeho koníček se zastavil až v síti – 1:0. Gólman neměl nejmenší nárok zasáhnout.

Hosté odpověděli akcí Gračka s Hájkem, jenže druhý jmenovaný pálil po zemi a brankář Štěpánek míč jistě ukryl střelu v rukavicích. Střílený centr Kolínského pak s tečí gólmana skončil jen rohovým kopem.
Na domácí straně pálil Farkaš nad branku.

Po necelých dvaceti minutách si Dukla vyzkoušela další rozborku obranných řad Horních Měcholup. Janoušek uvolnil nádherně Hrušku, který předložil míč před branku Kotlíkovi. Ten zůstal opět nekrytý a měl dost času na zakončení. Fanoušci hostů jen nechápavě kroutili hlavou, že zrovna nejlepší střelec Dukly dostává tolik prostoru.

Odpovědět se snažil Kolínský, ale jeho další střílený centr opět nebyl úspěšný. V síti hostů neskončila ani akce Janouška s Matyášem Lafkem, Toman ji totiž zakončil ranou vedle. Měcholupy se marně snažily zvednout gólově hlavu. Po narážečce Gračka s Kolínským nechal první jmenovaný opět vyniknout brankáře DJM Štěpánka.

Když pak ve 29. minutě našel Janoušek před brankou opět volného Kotlíka a ten napálil míč do sítě, byli hosté zralí na ručník. Zmar byl o to větší, když Bláhovu dělovku opět gólman vytáhl na roh. Navýšit náskok domácích mohl dvakrát po přihrávkách aktivního Janouška útočník Toman, jednou však vytěžil ze zakončení roh a podruhé nemířil mezi tyče.

Pak se zastřeloval na domácí straně Inneman z trestného kopu. Žádost fanoušků o ránu „země vzduch ala Ronaldo“ zůstala nevyslyšena. Přesto se domácí tým radoval před přestávkou ještě z jednoho gólu.
U dalšího trestného kopu stáli Kotlík s Markuzim. Kanonýr domácích nechal tentokrát vypálit kapitána Dukly. Jeho pokus měcholupský brankář Řemínek vyrazil, jenže dobíhají Solař už usměrnil míč do sítě. Hostující kapitán Holík, který neúnavně rozjížděl akce Měcholup, v tu chvíli jen bezmocně rozhodil rukama.

O přestávce si vzal v kabině hostů slovo trenér a jeho burácení bylo slyšet daleko před kabiny. S čím nebyl spokojený? Toho bylo. Jasně, že mu vadily hlavně přehmaty v defenzivě, za které jeho tým tvrdě pykal. Kouč udělal dvě změny v sestavě, když vyměnil pravého krajního záložníka i pravého beka. Tam byl totiž v první půli průchoďák, ale domácí hrozili i z druhého křídla. A protože chybovali i další hráči, musel mít kouč Slezáček pořádně zamotanou hlavu, koho vlastně vyměnit.

Po přestávce se hosté zlepšili a domácí kromě dělovky Hrušky do tyče už vážnější šanci neměli. Jenže za stavu 4:0 i domácí trenér Světlík nemusel zvyšovat hlas. Přesto v úvodu druhé půle na své svěřence křičel, aby se probudili. Zabrala ale spíš domluva v šatně Měcholup. Jenže možná i za zpackanou první půli jim nebylo přáno dosáhnout ani čestného úspěchu. Šance na něj rozhodně měli.

Gólman Štěpánek vyřešil krizovou chvilku před dotírajícím Svobodou, po gólu volala i hlavička střídajícího Doležela, ale i tady brankář Dukly čaroval. Pak měl příležitost opět Svoboda, ale ani on neuspěl.
Do statistik zápasu přibylo už jen pár žlutých karet, skóre se neměnilo. Dukla Jižní Město si bez problémů došla pro tři body.

Dukla JM – Horní Měcholupy 4:0 (4:0)
Branky: 6., 18. a 29. Kotlík, 44. Solař. ŽK: 64. Solař, 89. Toman, 90. Ranebseifer – 39. Hájek, 55. Kolínský, 63. Holík, 82. Gračko. Rozhodčí: Fazekaš – Tereba, Maiello. Diváků: 70.
Dukla JM: Štěpánek – Markuzi, J. Lafek, Solař (72. Slabý) – Innemann (84. Novotný), Hruška, Farkaš (48. Bičaník), Janoušek, M. Lafek (72. Jíra) – Toman, Kotlík (79. Rabenseifer). Trenér: Josef Světlík.
Horní Měcholupy: Řemínek – Ráža (46. H. Svoboda), Vejr, Dejmek (78. Nguyen), Žitný – Gračko, Duka (68. Doležel), Holík, Hájek, Bláha (46. Valeš) – Kolínský. Trenér: Jakub Slezáček.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM): „První poločas paradoxně Měcholupy hrály fotbal a my jsme dávali góly. Soupeř vstoupil do zápasu sympaticky, ale nám se podařilo proměnit šance, co jsme měli. Soupeř měl v sestavě mladé kluky, to se stává, že udělají chybu. Ale když to nebudou chtít zkoušet fotbalově, tak se nikam neposunou. Za mě odvedli v první půli sympatický výkon. My jsme potrestali, co šlo. Druhý poločas
se dohrával z povinnosti, bylo to rozkouskované, už to moc koukatelné nebylo. Posledních deset minut
už jsme se koncentrovali na to, abychom to dohráli s nulou. Souhlasím, že nejvíc byl vidět Ondra Kotlík,
ale naše hra nestojí a nepadá s jednotlivcem. Góly dá, ale on dostane od spoluhráčů kvalitní servis. Výhra nás těší, ale nepřeceňujeme jí. Čekají nás tři těžcí soupeři, pak se ukáže, jak na tom jsme.“
Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „Úplně pořád nechápu, co se s námi v tom utkání stalo. Soupeř byl dva body před námi a byla tu možnost, i když nejsme úplně všichni ready, dostat se před něj. O jeho silných stránkách a o kvalitě Janouška a Kotlíka jsme samozřejmě věděli. Kdyby to bylo tak, že by nám nepůjčili balón, tak to vezmu a pogratuluji soupeři. Ale tohle byly pro mě nepochopitelné věci. Nesplnili jsme přístupem to, co jsem čekal, vzhledem k důležitosti zápasu. Co jsem chtěl odvedli plnohodnotně jen dva hráči z jedenácti – Holík a Vejr – takže to jinak dopadnout nemohlo. Kvalitnímu soupeři gratuluji ke třem bodům, vyhrál naprosto zaslouženě, když využil naše nedostatky v defenzivní činnosti. Od nás to byl nejhorší poločas v soutěži.”

Nejlepší hráč Dukly JM: Ondřej Kotlík.
Nejlepší hráč Horních Měcholup: Tomáš Vejr.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ondřej Kotlík (Dukla JM).