Fotbalpraha.cz Dukla JM porazila rezervu Admiry a dál živí naději na bronzovou příčku

Zápas začal pro domácí dobře, když je dostal do vedení Bičaník. Hosté však vývoj utkání z penalty v 55. minutě otočili. Nakonec tři body přece jen zůstaly na Jižním Městě. Po vyrovnání Vidličky se o to postaral v 83. minutě sváteční střelec Slabý, který si tak nadělil dárek k třicátým narozeninám.

Začala 14. minuta, když se k odraženému míči na hranici vápna dostal Bičaník a bez velkého váhaní vystřelil. Míč zřejmě tečoval obránce před ním, protože ten nabral takovou dráhu, že z výšky zapadl pod břevno branky hostů.

Ti se radovali z vyrovnání ve 39. mintě. Centrovaný míč do šestnáctky sklepl hlavou Vachoušek k volnému Štefanovi a ten z několika kroků prostřelil Štěpánka. Za stavu 1:1 také první poločas skončil.

Misky vah se na stranu Admiry převážily v 55. minutě. tentokrát hlavou přiklpl míč Štefan Vachouškovi.
Ten se podél brankové čáry protáhl přes Kritena, který jej ve vápně podrazil. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Jackl.

Domácí nepříznivý stav nezlomil. V 62. minutě Janoušek na levé straně nedostal po faulu výhodu, míč však rychle rozehrál Kristen, našel ve vápně volného Vidličku, který mazáckou střelou srovnal na 2:2.

V 83. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. Míč na pravé straně vybojoval Kotlík, posunul ho na Bičaníka, který přesným centrem nabídl narozeninovou oslavu Slabému. Ten si naběhl na zadní tyči bez pozornosti obrany hostů a v klidu doklepl míč do sítě – 3:2. Domácí v poslední minutě ještě přežili obrovskou šanci Štefana.

Dukla tak využila zaváhání Čafky a Uhelných skladů a zavěsila se za ně na rozdíl tří bodů. Bronzová příčka je tak na dosah. V příštím kole jede Dukla právě na hřiště ČAFC.

Dukla JM – Admira B 3:2 (1:1)
Branky: 14. Bičaník, 62. Vidlička, 83. J. Slabý – 39. Štefan, 55. z penalty Jackl. ŽK: 68. Vidlička – 31. Štefan, 43. Jerhot, 67. Štochl. Rozhodčí: Hradil – Nykl, Klička. Diváků: 69.
Dukla JM: Štěpánek – Inneman (16. J. Slabý), Markuzi, Kristen – Vidlička (78. Hamborský), Farkaš – Solař, Janoušek, M. Lafek – Kotlík (88. Rabenseifer), Bičaník. Trenér: Josef Světlík.
Admira B: Žulevič – Chyba (74. L. Němec), Komínek (64. Štochl), Jackl, Beníšek – Lupínek
(66. Morgenstern), Šindelář (46. D. Slabý), Jerhot, Štefan – Vachoušek, Ondrůšek. Trenér: František Peřina.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM): „Utkání bych ani tak nechtěl hodnotit. Spíš bych chtěl pochválit svůj tým, že ukázal charakter, když jsme ze stavu 1:2 otočili na 3:2. Už před zápasem jsme se potýkali s nějkými zdravotními problémy. Prostě nastoupil kluci, kteří se rozhodli tam nechat všechno a po zásluze je to odměnilo.”
František Peřina (Admira B): „Duklu jsem viděl asi třikrát a věděli jsme jaká je tam kvalita hráčská i herní. My jsme se třicet minut vůbec nemohli dostat do hry a byli jsme rádi, že jsme dostali jen jeden gól. Dukla nám zle zatápěla. Pak jsme přece jen hru vyrovnali a ještě do přestávky srovnali i skóre. Do druhé půle jsem to víc vysunuli dopředu a po jasné penaltě se dostali i do vedení. Museli jsme stáhnout Lupínka a Komínka a to naší hru pochopitelně ovlivnilo. Po fatální chybě a nepozornosti přišlo vyrovnání. Chtěli jsme vyhrát, tak jsme to ještě víc otevřeli a po další chybě dostali třetí gól. Dukla asi vyhrála zaslouženě, ta kvalita tam prostě je. My jsme ale paradoxně měli více vyložených šancí.”

Nejlepší hráč Dukly JM: Jan Markuzi.
Nejlepší hráč Admiry B: Jakub Štefan.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Slabý (Dukla JM).