Fotbalpraha.cz Dukla JM má tři posily: ofenzivní klenot, přítele na telefonu i bratra hokejisty

Dukla Jižní Město má velké ambice. A její kroky to potvrzují. Stačí se podívat, jak tým doplnil kádr těsně před uzavřením přestupového okna. Novým hráčem je třeba Jan Micka, kterého Dukla přetáhla z ČAFC. Trenér Josef Světlík věří, že vyhlášený střelec postupem času začne více vynikat i v dresu Dukly JM. „Při vší úctě k ČAFC, my hrajeme jiným systémem. Myslím, že i tempo hry je v našem podání intenzivnější. Ale myslím, že Honza je natolik chytrý hráč, má spoustu automatismů, co ho provázely v mládeži na Dukle, takže on se do toho dostane rychle,“ poznamenal Světlík.

Micka už prý i v novém klubu ukázal, že fotbal umí. „Svoji kvalitu už potvrdil, třeba hned v prvním utkání proti Motorletu B. Proti Třeboradicím jsme ho nedokázali naplno využít, nebyl to od něj špatný zápas, ale my jsme mu neudělali ten servis, který potřebuje směrem nahoru, kde to on přenese do kvality,“ konstatoval trenér Dukly JM.

Přisoudil mu pozici za dvojicí útočníků, Micka tedy nastupuje na jiném postu než v ČAFC. „Hraje u nás podhrotového hráče, já jsem ho vždycky viděl na téhle pozici i na Dukle. Ke své kreativitě umí přidat i dobrou střelu ze střední vzdálenosti. A podle mě je to tady pro něj jednodušší, než se bít přímo nahoře s urostlými obránci,“ stojí si za svým trenér, který také popsal, jak probíhaly námluvy mezi Duklou a hráčem. „Já jsem ho viděl na ČAFC v utkání s Ďáblicemi. My jsme ho už chtěli v zimě i v létě, oťukávali jsme ho. Teď máme dlouhodobě zraněného Jirku Janouška, který hrál se sebezapřením, takže po tom utkání na Čafce, kdy vyvrcholila frustrace domácích, bylo asi nejlepší podhoubí udělat ho k nám. Psal jsem hned Martinu Lafkovi, že jestli máme udělat Micku, tak buď teď, nebo nikdy. A on to dokázal, díky němu se to podařilo,“ dodal Světlík.

Druhou posilou je Jan Vrátil. „Bez nějaké urážky je to hráč na telefonu. Když máme nouzi, tak přijde pomoci. On bydlí v Mostě a má to komplikované s prací v Německu, ale připravuje se tam s nějakým divizním celkem, kde trénuje jeho bratr. Byl nám teď dvakrát pomoci, protože máme problém s pozicí druhého stopera. Onemocněl mladý Lafek a teď v poháru na Spojích se zranil Solař, tak jsem rád, že Honza přijel pomoci,“ řekl Světlík. „A ještě jsme udělali Adama Balaštíka ze Slovácka, který je pracovně v Praze. Dali jsme si čas na práci a uvidí se, jak se ho povede dostat do našeho systému fotbalu. Tam je to do budoucna příslib, není hned hotový hráč. Je to bratr hokejisty Balaštíka,“poznamenal kouč.