Fotbalový turnaj v německých Drážďanech

Sobota, 03.06.2017, roč. 2009

Turnaj v Drážďanech dal našim fotbalistům šanci nasbírat další zápasové zkušenosti. Tyto ovšem nebyly zadarmo, neboť se musel každý z nich statečně poprat s o rok staršími soupeři, kteří byli výrazně větší a rychlejší.

 

Na turnaji jsme okusili hořkost porážky, pocit rozpaků z několika remízových výsledků, ale i krásné dojmy z vítězství, obzvláště z  výrazného vítězství v posledním utkání proti domácímu celku.

 

Zkušenosti z mezinárodního turnaje jsou k nezaplacení. Naši kluci si okusili prvně pravidla hry 5 + 1, cizojazyčné prostředí i hru s větším míčem, než je pro ně obvyklé.

 

Chyby na naší hře není nutné uvádět. Viděli je trenéři, kluci samotní, soupeř, ale i rodiče a všichni diváci. Hlavně jsme je několikrát a bezprostředně po utkáních, a to i v individuálních rozhovorech, důkladně probrali.

 

Z pozitivních věcí bychom uvedli, že kluci zaslouží obdiv za okamžiky, kdy i přes výraznou převahu soupeře nesložili zbraně a bojovali až do úplného konce. Za okamžiky, kdy se nedaří, ale víra v lepší zítřek, optimismus, vůle po vstřelení gólu i vůle po vítězství, stále žije. Za neobvyklou soudržnost týmu, kdy konečně zafungovaly společné radovánky po vstřelení gólů, a to i bez apelu trenérů. Kluci zaslouží řád za statečnost…

 

Nejlepším hráčem turnaje za náš tým byl poměrně jednomyslně zvolen Kuba Meduna. V poli nastřílel z našich hráčů nejvíce gólů a svou vysokou postavou na velikého soupeře jako jeden z mála trochu platil…

 

Poděkování všem přítomným rodičům za všeobecnou podporu, pomoc s logistikou a trpělivost s celodenním turnajem.

 

Sestava Dukla JM 2009: Dovolil, Meduna, Knápek, Tvrdek, Ešner, Teplý, Kakos, Enenkel, Nevdashov, Volf, Bártů

 

Výsledek: ke všeobecné spokojenosti…

 

Branky: Meduna 3x, Tvrdek 1x, Ešner 1x, Nevdasov 1x, Teplý 1x, Enenkel 1x, Bártů 1x

 

Trenér: Tvrdek, Knápek