MŽ „A“  U-13

FKDJM : Sokol Nebušice 5:3 (3:1)

Sestava: Vagenknecht, Bednář, Pampurik, Novák, Štěpán, Obergruber, Kapek, Krameš, Němec, Rypota, Poustka, Nguyen F., Nguyen M., Míka, Kulhavý.

Střelci: Obergruber 2x, Němec, Kulhavý, Nguyen F.

Shrnutí: Finálové utkání se soupeřem, se kterým jsme prohráli v základní skupině a který byl složen čistě z kluků z Mezinárodní školy. Ve svém středu zálohy měl nejlepšího hráče turnaje, který převyšoval svou technikou všechny. Byl rozdílovým hráčem soupeře a ač jsme se na něj chystali a snažili jsme mu nedat prostor, stejně nám tři branky vstřelil. Ale od začátku, u dětí řeknete finále a ať jim je 8 nebo 13, jsou nervozní úplně stejně. A každý to zvládá v hlavě úplně jinak. I to nám trenérům ukazuje mentalitu každého z nich. Jelikož se v Nebušicích hrálo na menším hřišti, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Nikdo neměl moc času na zpracování, jakkoliv se mazlit s míčem a když to někdo přidržel déle, už ležel na zemi. Ani jeden tým nechtěl prohrát a podle toho se také hrálo, tvrdě, ale férově. První gól jsme vstřelili po rohu a vytvářeli si další šance, hodně jsme stříleli z dálky, ale brankář domácích vše kryl. Druhou branku jsme dali s tečí obránce do protipohybu brankáře. Domácí snížili, poté trefili  břevno a náš brankář Vagi krásně dvakrát ukázkově vyběhl a na hranici vápna skočil pod nohy útočníkovi a řešil brejkové situace domácích. Třetí branku jsme dali po individuální akci u postranní čáry a krasné přihrávce do vápna, kde stačilo nastavit jen placírku. V začátku druhého poločasu jsme si vytvořili další šanci, kdy jsme šli sami na brankáře a trefili pouze náruč brankáře. Z následného výkopu a brejku jsme obdrželi branku.. O dvě minuty později domácí vyrovnali. A nastalo drama, pro diváky krásná podívaná, rodiče obou týmů fandili a bouřlivě slavili každý gól svého týmu. Během zápasu jsme střídali kompletní celé sedmičky. V posledních minutách bylo vidět na krajních záložnících domácích, že už toho mají „dost“. Na základě toho jsme upravili sestavu a prostřídali pouze některé hráče. Ihned padl gól po individuální akci a  o minutu později přihrávkou před takřka prázdnou branku jsme zvýšili skóre na konečných 5:3. A mohla nastat nefalšovaná radost v podaní puberťáků na hřišti. Asi jsme byli fotbalovější i takticky dále, ale kolikrát tohle vše převýší urputnost, nasazení a nevypuštění žádného souboje na hřišti. A dnes jsme museli ukázat i tuto stránku, ale nutno uznat, že někteří naši borci s tím měli problémy. Více takových zápasů, kdy si musíme hrábnout fyzicky, ale také pod tlakem řešit věci fotbalově!
Děkujeme Sokolu Nebušicím za pěkný zimní turnaj.