Dukla sfoukla Zbraslav po přestávce

Domácí Dukla Jižní Město potvrdila svou roli favorita po přestávce. První poločas obléhala branku Zbraslavi jen s jedním efektem, když jí ve 33. minutě dostal do vedení z penalty Kotlík. Stejný hráč přidal dvě minuty po půli druhý gól a branková stavidla se otevřela. Do konce zápasu nafasovala Zbraslav ještě další čtyři góly a domů se vracela s debaklem 6:0. Na skóre se tak hosté sesunuli pod Vršovice na poslední příčku tabulky.

Trenér hostů Vnouček postrádal Konečného z pracovních důvodů a jen na lavičce zůstal zdravotně indisponovaný Sedláček. Zbraslavští tak moc myšlenek na nějaký vyrovnaný souboj neměli a soustředili se především na defenzívu.

Víc jak třicet minut drželi čisté konto. Ve 33. minutě se z levé strany vřítil do jejich šestnáctky Farkaš
a Kudrna jej poslal k zemi. Nařízenou penaltu poslal Kotlík k pravé tyči, kam se vrhnul i brankář Zich,
ale na míč nedosáhl – 1:0.

Do kabin k poločasové přestávce tak šli domácí jen s jednobrankovým náskokem.

Ten se však v druhém dějství hodně rychle změnil. Začal teprve druhá minuta, když si Kotlík naběhl před branku na přihrávku z pravé strany a pohotově doklepl na 2:0.

Utrhl tak gólovou lavinu, která se zastavil až v 88. minutě za stavu 6:0. Za čtyři minuty po Kotlíkově druhé brance si na pravé straně klasicky na přihrávku za obranu naběhl Inneman a křížnou střelou svou akci zakončil přesně. Po hodině hry si naběhl na přihrávku středem hřiště Bičaník a v zakončení se nemýlil
– 4:0.

Uplynuly jen dvě minuty, když Inneman ve vápně posunul míč vtipně Mickovi a ten ukázal své střelecké schopnosti – 5:0. Definitivní podobu výsledku dal v 88. minutě svým druhým gólem Bičaník. Když patičkou před volnou brankou zakončil nezištnou přihrávku Hulinského.
Dukla JM – Zbraslav 6:0 (1:0)
Branky: 33. z penalty a 47. Kotlík, 62. a 88. Bičaník, 51. Inneman, 64. Micka. ŽK: 29. Vodička, 32. Kudrna, 62. Žižka, 87. Svoboda (všichni Zbraslav). Rozhodčí: Stěhule – Laštovička, Fazekaš. Diváků: 80.
Dukla Jižní Město: Tlustý – Solař, Markuzi, Vrzal (68. Jíra) – Inneman, Vidlička (73. Konjevič), Farkaš, Hulinský – Micka – Bičaník, Kotlík (68. Hajný). Trenér Josef Světlík.
Zbraslav: Zich – Souček, Kudrna, Žižka, Vodička – Šafář, Čumpelík (81. Pyszny), Svoboda, Nguyen – Hašek, Janda. Trenér: Martin Vnouček.

Hlasy trenérů
Josef Světlík (Dukla JM): „Zbraslav přijela s jasnou taktikou bránit v hlubokém bloku. I bod by pro ní byl vítězstvím. My jsme se tam dlouho nemohli dostat, až přišla krásná přihrávka na Farkaše a penalta. Čekali jsme, že víc vylezou, ale nevylezli. Druhý gól krátce po přestávce a další dvě branky v rychlém sledu zápas definitivně rozhodly. Pak už se to jen dohrávalo a dokázali jsme přidat ještě další dva góly.”
Martin Vnouček (Zbraslav): „Kvalita kádru Dukly je někde jinde než naše. Jeli jsme sem s cílem udělat přijatelný výsledek. To se nám dařilo půlhodinu, než jsme inkasovali z penalty. Dvě minuty po půli přišel druhý gól a nebylo co řešit. Snažili jsme se s tím sice něco dělat, otevřeli jsme to víc a domácí nás trestali. Díky brankáři Zichovi jsme si neodvezli možná dvouciferný debakl.”

Nejlepší hráč Dukly: Martin Inneman.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Lukáš Zich.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Dominik Farkaš (Dukla JM).