Dukla Jižní Město si odvezla první přeborový bod z Motorletu

Po trochu nešťastné porážce ve Vršovicích si fotbalisté Dukly JM vybojovali první přeborový bod na hřišti rezervy Motorletu. Ta v prvním kole rozstřílela Zbraslav 4:0 a tak se dal čekat zajímavý zápas. To se také potvrdilo. Domácí do přestávky vedli 2:0, hosté ve druhé půli vyrovnali. Podařilo se jim to dvě minuty před koncem. Kvalitu utkání ve druhém poločase výrazně ovlivnil silný a vytrvalý déšť.

První střela zápasu přišla v 9. minutě ze strany domácích. Měska však mířil jen do náruče brankáře Kudrny. Hosté poprvé mezi tyče zamířili ve 22. minutě. Z přímého kopu vypálil Kristen, Pacovský vyrazil míč na roh. Za minutu přišla trma – vrma před domácí brankou. Vznikla z toho střela do tyče a dorážka do sítě. Gól ale pro ofsajd neplatil.

Z dalšího přímého kopu hostů střílel Kristen, ale Pacovský i podruhé zasáhl skvěle a vystrčil míč na roh.
A tak přišel ve 38. minutě první gólový zápis. Postaral se o něj domácí Měska. Převzal přihrávku, udělal tři kroky a vypálil přesně k tyči – 1:0.

Ve 41. minutě byli blízko gólu opět domácí. A opět u toho byl Měska. Z první napálil přihrávku Tvrdého, Kudrna míč vyrazil a Zdichyncova dorážka skončila mimo branku. K poločasové přestávce šli domácí přece jen s dvoubrankovým náskokem. Čácha vybojoval míč, uvolnil Měsku a ten přesným lobem přehodil Kudrnu – 2:0.

Úvod druhé půle přinesl hektické minuty. Ve 48. minutě střelu Měsky vyrazil Kudrna, Schopf dorážku poslal do tyče a Vrabec míč do sítě nedotlačil. Za tři minuty se k hlavičce dostal střídající Bičaník, mířil však mimo branku. V 55 minutě se domácí hodně zlobili na sudího Multerera. Vidlička ve vápně trefil Scharfa, ale hlavní arbitr odvahu k nařízení penalty neměl. A prakticky z protiútoku přišel kontaktní gól hostů, o který se postaral Pařík.

V 59. minutě pálil těsně vedle tyče domácí Zdichynec. Po hodině hry vstoupil do děje zápasu prudký déšť.
A fotbal se z promočeného trávníku pomalu vytrácel.

Závěr zápasu hostům přece jen přinesl vyrovnání. Pacovský svými zákroky vítěznou naději ještě držel, ale
v 88. minutě kapituloval po střele Kotlíka. S remízou byli asi nakonec spokojeni oba soupeři. Zápas měl svojí kvalitu.

Motorlet – Dukla JM 2:2 (2:0)
Branky: 38. a 44. Měska – 56. Pařík, 88. Kotlík. ŽK: 26. Scharf, 28. Jonáš – 85. Solař.
Rozhodčí: Multerer – Hlaváček, Plzák. Diváků: 50.
Motorlet B: Pacovský – Burýšek, Brůžek, Tvrdý, Jonáš – Machurka, Scharf – Zdichynec, Čácha (82. Čmejla), Vrabec (62. Stříbrský) – Měska. Trenér: Zdeněk Mikuš.
Dukla JM: Kudrna – Solař, Markuzi, Vidlička, Slabý – Kotlík, Pařík (90+1. Novotný), Kristen, Janoušek
(70. J. Lafek), M. Lafek (46. Bičaník) – Farkaš. Trenér: Josef Světlík.

Hlasy trenérů
Zdeněk Mikuš (Motorlet B): „Myslím si, že Dukla má velmi dobrý mančaft a určitě bude hrát o horní příčky tabulky. My jsme si dlouho nevěděli rady s jejich důrazem, naši mladí kluci se s tím nedokázali vyrovnat. Když jsme hru postupně vyrovnali, podařily se nám dvě rychlé akce a z nich dva góly. Penalta byla podle mně jasná, navíc jsme prakticky z protiútoku inkasovali. Kdyby to rozhodčí pískl, tak se to nestalo. Dvakrát jsme nastřelili tyčku a měli i další šance. Nakonec jsem s remízou spokojený. Kdyby jsme dostali vyrovnávací gól dřív, možná to dopadlo ještě hůř. Mužstvo podalo opět dobrý výkon a věřím, že budeme takhle pokračovat dál.”
Josef Světlík (Dukla JM): „Po dobrém vstupu do utkání jsme udělali dvě chyby v rozehrávce a ty nás stály dva góly a asi i vítězství v celém zápase. Věřil jsme v sílu a charakter našeho mužstva a to se mi potvrdilo.
V nepříznivých podmínkách druhého poločasu jsme dokázali vyrovnat a kdyby se hrálo ještě pár minut, tak jsem i zvírězili.”

Nejlepší hráč Motorletu B: Ondřej Měska.
Nejlepší hráč Dukly JM: Ondřej Kotlík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Pavel Pacovský (Motorlet B).

Zroj