Dukla Jižní Město jde do přeboru pod vedením nového kouče. Chceme hrát do 6. místa, tvrdí

11. srpna 2016 07:00» Vysněný cíl se blíží. Dukla Jižní Město jde do své šesté sezony a poprvé ochutná nejvyšší pražskou soutěž – Pražská teplárenská přebor. Ten startuje už v sobotu! A Duklu JM do něj povede nový kouč Josef Světlík, jenž na místě trenéra vystřídal Petra Sýkoru. „Na soutěž se těšíme. Určitě nebudeme vyhlašovat, že ji chceme vyhrát, ale nahoře být chceme. Do šestého místa,“ říká Světlík, který v klubu funguje už od jeho založení.

Fanoušci po Praze vás pasují na jednoho z favoritů na první místo. Co na to říkáte?
Že kdyby se nám povedlo vyhrát přebor, tak by to bylo samozřejmě krásné. My ale takové věci vyhlašovat nebudeme. Do soutěže jdeme s pokorou. Během léta jsme sáhli k radikálnímu omlazení. V přeboru bude hrát nová Dukla Jižní Město. Skončili u nás zkušení hráči jako Plánička, Lafek, Zelenka nebo Černý.

To jste přišel jako nový kouč o všechny exligové hráče. Zkoušel jste je nějak přesvědčovat, aby pokračovali?
Tihle fotbalisté chtějí hrát hlavně pro zábavu, mají fotbal rádi. Jenže přebor už taková soutěž není, tady je třeba trénovat a oni se rozhodli skončit. My si vážíme toho, že jsme do přeboru postoupili a snažíme se na tu soutěž být připravení hráčsky i zázemím.

Takže jste udělali nějaké zvučné posily?
Dá se říct, že se proti minulé sezoně tým kompletně přestavěl. Vzhledem ke spolupráci s prvoligovou Duklou k nám přišlo pět jejich odchovanců. Ze zkušených hráčů u nás zůstal Kristen, k tomu nás posílil exligista Vlasta Vidlička a taky z Horních Měcholup přichází Markuzi.

To jsou zajímavé změny. Dá se čekat, že v přeboru budete hodně sledování. I pro média je to zajímavá soutěž, trenéři můžou vidět soupeře na videu…
Už v I. A třídě fungoval nějaký monitoring, alespoň, co se týče týmů, které chtěly hrát o postup. A jestli budeme zajímavý tým pro okolí a fanoušky soupeřů, bude to jen dobře.

V minulé sezoně Dukla JM jeden zápas prohrála kvůli administrativní chybě. Došlo k posílení realizačního týmu?
Na přebor se chystáme po všech směrech. V minulé sezoně byl na všechno sám trenér Petr Sýkora. Teď jsme na to tři. Já jako trenér, Martin Lafek se z hráče posunul do role sportovního manažera a vedoucí týmu bude Václav Kotlík. To, co se stalo, už se doufám nebude opakovat. Tady v přeboru by podobná věc bolela daleko víc.

Změna na místě trenéra se chystala už během minulé sezony, nebo se vše upeklo v létě?
Trenér Petr Sýkora se angažuje v komunální politice. Už na jaře nestíhal všechny tréninky, pomáhal mu jeden z hráčů. A teď padlo rozhodnutí, že by se chtěl naplno věnovat politice. Tak jsem byl oslovený a souhlasil jsem.

V Dukle Jižní Město jste fungoval u mládeže. Znamená to pro vás velkou změnu?
Já jsem muže dělal už dřív deset let. Změna to bude v tom, že u mládeže je to radost, tady půjde o výsledky. Je to pro mě nová motivace, nová výzva. Ale těm já čelím moc rád.

V čem bude pod vaším vedením Dukla Jižní Město jiná než za vašeho předchůdce? A nemyslím tím, že budete mladší tým…
Myslím, že bude hodně jiná. Dojde k rapidní změně hry. Budeme chtít hrát rychle, kombinačně, chceme se dostávat do velkého počtu zakončení.

Změnou bude i to, že budete hrát domácí zápasy v areálu na Chodově na přírodní trávě. Bude to plus?
Tu změnu samozřejmě vítám. Přebor by se měl hrát na přírodní trávě, ta soutěž si ji zaslouží. A na Chodově je nejlepší hřiště v okolí.

Proměníte nové domácí prostředí v nedobytnou tvrz?
Myslím, že důležité bude sbírat body všude. Kdybychom bodovali jen doma, tak by to bylo málo.

Čeká vás první sezona v přeboru. Co na vás v soutěži čeká?
Samozřejmě vyšší kvalita. Soutěž má svá specifika. Najde se tam vždycky tým, který vyletí a hraje mezi nejlepšími. Tím bychom v téhle sezoně chtěli být my. A kdo další by měl hrát nahoře? Vezměte si třeba Horní Měcholupy. Ty po doplnění dorostenci ze Žižkova budou mít kvalitu. Je tam béčko Motorletu, tam nikdy nevíte, kolik fotbalistů jim přijde z áčka. Pak jsou tam Královice, ty hrají tradičně ve špičce. Ambice ukáže a potvrdí až samotná soutěž.

Ale v souvislosti s Duklou Jižní Město vážně fandové diskutují směrem k prvnímu místu…
My těch fanoušků moc nemáme.

Myslím konkurenci. Přece jenom jste si za ty poslední roky získali respekt, nemyslíte?
Byl bych rád, kdybychom skončili mezi nejlepšími a dobré výsledky podpořili kvalitní hrou. Ale do přeboru jdeme s pokorou. Sestava během léta hodně rotovala, věřím, že do startu přeboru budeme kompletní. Už se každopádně všichni těšíme, až to odstartuje.

Těšíte se na zápasu s oblastním rivalem z Hájů?
Bude to derby, ale atraktivní je to hlavně pro okolí. Pro nás je to jeden ze zápasů, kdy se hraje o tři body. Bude to stejné, jako když nastoupíme teď v prvním kole proti Vršovicím. Určitě se na ně nebudeme chystat nějak speciálně.

Jenže ve vašem kádru je řada fotbalistů, co právě za Háje hrála. Nebude to vyhecované?
Je pravda, že pět fotbalistů máme od nich. Tím, že se Dukla Jižní Město dostala do přeboru, se zvýšilo konkurenční prostředí tady na Jižním Městě. Myslím, že tohle může pomoci v celkovém důsledku oběma klubům. Ten zápas bude atraktivní pro fanoušky, ale jak jsem říkal, ve hře budou stejné tři body, jako v jiném utkání.

 

Zdroj.