Dukla Jižní Město bude hrát přebor v areálu Chodova

To je novinka: fotbalisté týmu Jižní Město Chodov sice v minulé sezoně propadli z I. A třídy o patro níž, přesto se v jejich areálu bude chodit na Pražská teplárenská přebor. Domácí působiště totiž v chodovském areálu našla Dukla Jižní Město, nováček nejvyšší pražské soutěže. „Je to pravda, dohodli jsme se, že budou hrát u nás,“ říká šéf chodovského klubu Miroslav Holinka.

Pro fanoušky je docela překvapení, že u vás našel útočiště sousední a konkurenční klub. Jak se tahle novinka upekla?
Řekl bych, že to všechno vzniklo bez problémů. Pobavili jsme se o tom, co Dukla chce, a dohodli se. Oni budou hrát svoje zápasy v sobotu od půl jedenácté dopoledne. My pro změnu v sobotu v úředním čase. Ale samozřejmě křížem, jeden týden budou hrát doma oni a další týden zase naše mužstvo.

Takhle to vypadá úplně idylicky. Po Praze se povídalo, že tomuhle spojení ne všichni fandili. Co na to říkáte?
Že všechno bylo v pohodě, to jsou zase fámy, které se šíří po Praze… Dá se říct, že jsme s tou nabídkou souhlasili hned. U nás v sobotu dopoledne nikdo nehrál, takže jsme neviděli problém a dohodli jsme se.

Přilákalo vás to i proto, že se na Chodově bude hrát přebor?
Určitě věříme, že na přebor budou chodit fanoušci. Teda aspoň v to doufáme. Je to přece jenom nejvyšší pražská soutěž.

Asi by se vám ale víc líbilo, kdyby ji hrál přímo váš tým, ne?
To je pravda. Rok jsme přebor v minulosti hráli. V minulé sezoně se bohužel sestoupilo z I. A třídy, takže se bude chodit ještě na nižší soutěž.

Přijde tedy aspoň útok na postup?
Zkusíme zpátky vyšší soutěž vykopat, ale určitě to nebude nastavené tak, že všechno budeme nějak hrotit. Ale je pravda, že budeme chtít postoupit.

Přinese spolupráce s Duklou Jižní Město vašemu klubu i nějakou výhodu z pohledu posílení hráčského kádru?
Řeknu to jednoduše: máme společně něco připraveného a jsme na tom stoprocentně domluvení. Ale zatím ohledně téhle věci nechci nic prozrazovat. Do startu nového ročníku soutěží zbývá ještě nějaký čas.

Očima Martina Lafka, jednoho ze zakladatelů Dukly Jižní Město

„Dukla Jižní Město bude hrát po dohodě s Chodovskými domácí zápasy v sobotu v 10:30 na tamním hřišti. Přesouváme se tam proto, že náš umělý trávník už má nejlepší roky za sebou a přebor patří na trávu. Tato je nejblíže a my jsme s chodovským klubem na všem domluveni. Do přeboru půjdeme pod vedením nového trenéra Josefa Světlíka, v kádru nastalo docela dost změn. Přeju si, abychom hráli v přeboru více než důstojnou roli.“

Zdroj