Druhé jarní mistrovské utkání dne 8.4.2017

Dukla JM – Fotbalová akademie (FA)

Ml. Přípravka, roč. 2009

Do druhého soutěžního utkání hraného tentokrát na domácím hřišti na Mikulce jsme nastoupili opět v poslepované sestavě, kdy sice hezký „comeback“ do sestavy slavil Marek Ešner, v utkání naopak chyběli Kája Baleja a na poslední chvíli onemocněný Kuba Dovolil, dlouhodobá herní absence nám stále trápí Jášu Teplého, který alespoň přišel spoluhráče povzbudit fanděním.

Sestava 1. hřiště: Šefraný (1/2 B), Válek (1/2 B), Ešner, Volf, Bártů (1/2), Nevdashov, Topič, Bezouška, Meduna (1/2)

Výborně vyšlo utkání Markovi Ešnerovi, který po třech týdnech absence, způsobené zdravotními problémy a vlastně s jediným tréninkem v nohách, nastoupil do utkání, dal o sobě vědět sedmi vstřelenými brankami a dokázal, že ze svého fotbalového umění vůbec nic nezapomněl. Opět jsme, stejně jako v minulém utkání, po první čtvrtině vedli rozdílem 2-1, ale ve druhé čtvrtině jsme si nechali zbytečně nastřílet 4 branky a o vedení přišli. Naši kluci byli sice fotbalovější, ale chyběla větší vůle vstřelit branku, občas nám selhávala střelba. Nejčastější chybou bylo kličkování do hráčů soupeře, kteří tím měli usnadněné odebírání balónů, a tím pádem docházelo k přečíslování našich obránců v soupeřově útočné fázi hry.

Sestava 2. hřiště: Meduna (1/2 B), Bártů (1/2 B), Tvrdek, Knápek, Oth, Carmine, Enenkel, Šefraný (1/2)

Na tomto hřišti se hezky ukázal Filip Oth, který i přes svůj zatím nízký vzrůst neměl ze soupeře žádný respekt a podařilo se mu vstřelit dva góly. Oporou byl Max Šefraný, který ukázal svou univerzálnost odehraným poločasem v brance a druhým poločasem v poli, kde stihl nastřílet hattrick. Ostatní hráči zůstali trošku za očekáváním a svými možnostmi, obecně jsme se zde také potýkali se špatnou a nepřesnou střelbou a zbytečným odevzdáváním míčů soupeři chybným kličkováním přímo do jejich hráčů.

V následujících týdnech, kdy se žádné soutěžní utkání nehraje o Velikonocích a o dalším víkendu máme „volný los“, tedy jsme také bez utkání, se budeme snažit nevypadnout ze zápasového zatížení naplánovanými přátelskými zápasy proti Uhříněvsi (19.4.) a Kunraticím (21.4.), do kterých budou mít možnost zasáhnout a o místo v základní sestavě v dalších mistrovských utkáních se poprat kompletně všichni hráči našeho týmu.

Výsledek: 18 – 24 (poločas 4 – 10)

Góly: Ešner 7, Šefraný 3, Knápek 3, Oth 2, Tvrdek 1, Meduna 1, Enenkel 1

Trenéři: Tvrdek, Knápek