Dramatické utkání s nenaplněným očekáváním

ABC Braník  – Dukla JM 2009 (U11) – tým „A“

 

Druhé kolo soutěže G3A jsme s týmem „A“ jeli odehrát v neděli 15.9.2019 na hřiště ABC Braník. Za krásného slunečného poledne jsme nastoupili proti těžkému soupeři, bohužel opět oslabeni o dva hráče základní sestavy. Tentokrát jsme rozdělili borce do netradičních sestav. Na prvním hřišti jsme se pokusili dát k sobě hráče, kteří preferují kombinační a ofenzivní pojetí hry a naopak na druhém hřišti jsme k sobě postavili hráče, kterým se daří v defenzívě a jako bodavé žihadlo jsme na hrotu střídali velmi pohyblivé a těkavé jednotlivce.
Obě hřiště se do utkání vrhli s obrovským nasazením a velkou touhou ukázat, že právě rozehraný experiment dovedeme do vítězného cíle. Na prvním hřišti jsme po celé utkání měli mírnou převahu, ale nedokázali jsme ji vyjádřit větším počtem vstřelených branek. Veliká urputnost soupeře nám to kazila a kluci, ač se bili jako lvi, naráželi na mohutný odpor soupeře. Na tomto hřišti naši hráči chvílemi předváděli tak krásné fotbalové akce, že srdce fotbalového fanouška opravdu plesalo. Brankový rozdíl v náš prospěch však nebyl takový, jaký jsme si všichni přáli. Na hřišti druhém jsme se po celou dobu odpovědně snažili pokrývat soupeře po celém prostoru hrací plochy a až na pár výjimek jsme soupeře nepustili ke gólovým příležitostem. Ve druhé čtvrtině jsme trochu opomenuli na svoji důslednost a ihned jsme inkasovali. Ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme se opět vrátili k poctivé práci i důslednému obsazování a soupeře jsme velmi potrápili. Škoda jen, že za občasné chvilkové výpadky nás soupeř dokázal potrestat a měnil skóre v náš neprospěch.
Je třeba konstatovat, že i když se nám nakonec nepovedlo z Braníku odvážet vítězství, zaslouží si všichni hráči velikánskou pochvalu za předvedenou hru, za poctivou a obětavou práci na hřišti, která chvílemi i dost bolela. Těch pokopaných kotníků a nemilosrdných šťouchanců bylo spousty.
Velká pochvala patří i našim fanouškům, kteří se nenechali unést vášnivými emocemi, jako někteří rodiče našeho soupeře.
Příští týden budeme v neděli hrát před domácím publikem s týmem SK Hostivař, který je nováčkem v naší soutěži, ale není nováčkem pro nás. Ze vzájemných přátelských utkání v loňské sezoně víme, že nás čeká velmi houževnatý soupeř, který nám bude chtít ukázat, že je v naší soutěži Elite právem. Přijďte si zafandit a podívat se na hezký fotbal, který Vám budeme chtít ukázat.

Fakta ze zápasu :

  1. hřiště :

Sestava: Dovolil, Baleja, Nevdashov, Tvrdek, Knápek, Topič, Nedvěd,

Výsledek : 6 : 9 (3 : 5)

Góly : 3x Topič, 3x Knápek, 1x Nedvěd, 1x Nevdashov, 1x Tvrdek

  1. hřiště :

Sestava : Meduna, Vrána, Válek, Kakos,  Enenkel,  Němec, Hiduts, Šefraný

Výsledek : 9 : 2 (5 : 0)

Góly : 1x Enenkel, 1x Válek

Celkový výsledek : 15 : 11