Deštivá prohra

Ve čtvrtém kole jsme se za deštivého a studeného rána utkali se soupeřem FK Admira Praha. S kluky z Admiry jsme se potkali již tento týden na Ondrášovce a tudíž věděli, co od soupeře čekat. Bohužel na druhém hřišti postrádala hra jakýkoliv náboj. Chyběl pohyb a čekání na míč, mnohem rychlejší soupeř, okamžitě trestal. Dlouhé minuty trvalo, než jsme vůbec byli schopni vystřelit na soupeřovu bránu a při snaze protlačit balón přes několik hráčů, jsme zbytečně ztráceli míče a soupeř si rychlými brejky vytvářel tlak a skóroval. Díky počasí to nebyl jednoduchý zápas, ale soupeř měl podmínky úplně stejné, tudíž to nelze brát jako omluvu. Pochvalu si kluci samozřejmě zaslouží za to, že zápas nevzdali, a i přes nepřízeň počasí, zápas dohráli.

Na prvním hřišti sice kluci vyhráli, ale branek jsme mohli vstřelit daleko více a rozdíl ve skóre mohl být daleko výraznější. Obraz hry se ovšem velmi podobal našemu vystoupení na Ondrášovka Cupu, nebyl podle našich představ. Stejně jako ve středu jsme mohli být spokojení pouze s několik kluky. Šlo vidět, že na hřišti to fungovalo s nimi daleko lépe než bez nich. Na prvním hřišti není slabinou rychlost či schopnost obehrát protihráče. Slabinou je kam kličku děláme, kdy ji děláme a hlavně, že nevidíme celé hřiště a nejsme schopni ve vhodnější moment přihrát vhodněji postavenému spoluhráči (samozřejmě to neplatí pro všechny kluky). Daleko větší problém je ale neochota některých poslouchat trenéry a neplnit základní pokyny, a to zejména při obsazování protihráčů, schází u nich také i jakýkoliv náznak bojovnosti. U některých se to opakuje opakovaně, bez jakéhokoliv viditelného posunu vpřed. Zároveň se ve spoustě případů sami připravuje o šance tím, že jeden hrát se chystá rozehrávat z autu a další místo toho, aby si hledal volný prostor běží k němu a začne se domáhat, aby mohl rozehrávat on.