Boj o krále Jižní Města

Dukla JM – SOS Háje

Ročník 2009

Čtvrtým vítězstvím v řadě navázali kluci z Dukly JM, ročník 2009, na své výborné výsledky v posledním měsíci. Stalo se tak v neděli, 20.05.2018, na domácím hřišti na Mikulce proti jihoměstskému rivalovi z Hájů. Naši borci měli v nohách těžký celodenní turnaj v Drážďanech a v tento den čelili v průměru o hlavu větším klukům v pražském derby. Výsledek se nerodil rychle a jednoznačně. Průběh byl poměrně dramatický, únava v nohách a 7 odehraných utkání v předešlém dni byly opravdu znát. Po velmi statečném a houževnatém výkonu však naši kluci mohli mohutně oslavit velké vítězství v důležitém zápase.

Sestava 1. hřiště: Meduna, Knápek, Tvrdek, Ešner, Nevdashov, Bártů

Opět střelecky zazářil Marek Ešner, který vsítil na tomto hřišti více než polovinu gólů. Velmi spolehlivý výkon podali v brance oba brankáři – Kuba MedunaaOndra Bártů. Zatímco rozený instinkt elitního ostrostřelce Markovi Ešnerovi velí obrannou činnost nechat na ostatních, má na štěstí v zádech dvě jistojisté opory, ze kterých nám do budoucna roste silná záložní dvojice – Pája Tvrdeka Ondra Knápek, kteří jsou schopní zahrát v poli na jakémkoli postu. Silový hráč Denis Nevdashov přes sebe nenechá bez modřiny projít žádného hráče soupeře a rýsuje se z něho kvalitní, důrazný a neprůchodný stoper.

Výsledek: 15 – 5

Sestava 2. hřiště: Dovolil, Baleja, Enenkel, Nedvěd, Kakos, Topič

Jestliže legendární reprezentační útočník devadesátých let Pavel Kuka potřeboval ke vstřelení 1 gólu celkem 10 gólových příležitostí, Marek Enenkelho hravě trumfne. Kdyby Markova efektivita byla stoprocentní, odjížděli by Háječtí z Mikulky s téměř dvojnásobným gólovým přídělem. Svou pílí a dřinou se v jednoho z nejkvalitnějších stoperů na jižním městě vypracoval, v tomto utkání kapitán, Jirka Kakos. Byla radost se dívat na to, jak Jirka brousí v obraně všechny útoky soupeře a neprojde přes něho ani myš, natož o hlavu větší hájecký útočník. Kája Balejanám, i přes viditelnou únavu z předešlého dne, odjezdil celé utkání na maximum a byl jedním ze strůjců kvalitního týmového výsledku.

Výsledek: 11 – 14

Celkový výsledek: 26 – 19

Branky: Ešner 8x, Tvrdek 4, Enenkel 4x, Baleja 3x, Nedvěd 3x, Knápek 2x, Nevdashov 1x, Kakos 1x

Trenéři: Tvrdek, Knápek

V sobotu, 26.5.2018 nás na Mikulce v domácím utkání čeká předposlední mistrovský zápas letošní sezóny, veledůležité klání proti Slavoji Podolí.