A tým dospělých podruhé vítězně!!!

FK Dukla JM : AFK Podolí 5:4 (2:1)

Lepší vstup do sezony jsme si nemohli přát. Po dvou zápasech máme jako nováček v soutěži plný počet bodů a vedeme tabulku.

Včera jsme porazili velmi dobrý tým hráčů z Podolí, který bude, podle mého názoru, útočit na postup do pražského přeboru. O to výhra více těší. Když si vzpomenu, jak jsme před čtyřmi lety začínali v darovaných dresech ligové Dukly Praha a všichni se nám smáli co že je to za Duklu… no, udělali jsme obrovský kus práce především s mládeží a A tým dospělých tohle naše úsilí jen podtrhuje. Myslím, že FK Dukla Jižní Město našla na fotbalové mapě Prahy své místo.

Zpět k zápasu. Nastoupili jsme v sestavě: Gruša, Urban, Kristen, J. Lafek, Hulínský, Vrátil, Černý, M. Lafek, Janoušek, Plánička, Zelenka, (Mat. Lafek, Rabenseifer, Branžovský).

Poprvé za nás nastoupil exslávista Jarda Černý, který dostal i kapitánskou pásku (aby to měl dražší) a v této sezoně i Luděk Zelenka. Tým nastoupil sebevědomě a od první minuty jsme hráli a kombinovali. Soupeř poctivě bránil a snažil se vyrážet k rychlým brejkům. Tak jak jsme zkušení ve hře dopředu, tak jsme mlaďouncí v obraně, ve které nastupují 3 osmnáctiletí hráči Urban, J. Lafek a Hulínský, takže nám to občas zaskřípe. Mladí se chtějí vyrovnat fotbalovostí svým starším vzorům a tak si někdy ukousnou moc velké sousto. Už v 5 minutě jsme vyrobili obrovskou chybu v obraně a soupeř nás za to okamžitě potrestal (0:1). Teď se ukázala naše zkušenost. Nepropadli jsme panice, dále hráli svůj kombinační fotbal a vytvářeli si i šance. Tu první využil M. Lafek, který si ve 20‘ naběhl na výborný centr Honzy Vrátila a těžkým kopem srovnal na 1:1. Dále jsme si vytvářeli šance, kdy především ty Zelenky a Černého volaly po gólu, ale hosty držel skvělý gólman. Dočkali jsme se až ve 33 minutě, kdy si na vynikající centr Vrátila naběhl Zelenka a skóroval 2:1. Po té jsme na chvíli vyklidili pole a soupeř převzal iniciativu. Především po standardních situacích několikrát zahrozil. Poločas skončil 2:1 a my jsme do toho druhého vstoupili aktivně a chtěli zápas rozhodnout. V 62‘ jsme krásně zakombinovali, Zelenka našel zpětnou přihrávkou Pláničku a ten poprvé za náš tým skóroval 3:1. Soupeř ale dřel a nesložil zbraně. Zvýšená aktivita se jim vyplatila a vstřelili kontaktní gól 3:2. Akce se střídaly na obou stranách a hrál se pro diváky velmi zajímavý fotbal. V 74‘ jsme dobře zakombinovali po levé straně, Hulínský našel Zelenku a ten nádherně přehodil gólmana 4:2. A to nebylo zdaleka vše. V 80‘ minutě si pohrál s obranou soupeře Vrátil a střelou k tyči zvýšil na 5:2. Řeklo by se rozhodnuto, ale soupeř z Podolí nesložil zbraně a rychle snížil krásnou střelou z 25 metrů. Vystřídali jsme a za Zelenku přišel Maty Lafek a prakticky hned po rozehrání po inkasované brance se po přihrávce od Martina Lafka řítil sám na gólmana hostí, ale ten byl opět skvělý. V 90‘ soupeř kopal ještě pokutový kop a snížil na konečných 5:4.

Pro diváky prima, pro trenéry už tak moc ne, ale dali jsme o jeden gól více než soupeř a tak máme tři body doma. Konečné vítězství 5:4 je zasloužené. Je třeba říci, že oba týmy předváděly hezký fotbal a přebor Prahy by určitě slušel oběma. Nicméně jsme na začátku a čeká nás ještě dlouhá cesta a mnoho práce.

Petr Sýkora trenér.