A Mužstvo dospělých vstoupilo do nové sezony skvěle!!!

Zlíchov : FK Dukla JM     2 : 4       (poločas 1 : 2)

Sestava: Gruša, J. Lafek, Urban, Kristen, Hulínský, Vrátil, M. Lafek, Janoušek, Plánička, Maty Lafek, Sýkora P ml., Branžovský

Jako nováček jsme k prvnímu utkání odjeli pouze ve 12-ti hráčích. Dovolené, zranění a nedotažený přestup Slávisty Černého jsou příčiny toho, že se na lavici náhradníků musel posadit i trenér Petr Sýkora.

Vstup do utkání jsme měli fantastický. Hned v 1.‘ minutě rychlý a v tomto případě i důrazný Petr Sýkora mladší vybojoval balon u vápna soupeře, počkal na nabíhajícího Janouška a ten střelou do odkryté brány dával na 1:0.

Soupeř zvýšil obrátky a nakopávanými míči a důrazem nás dostával pod tlak a vytvářel si i šance. Několikrát nás podržel Gruša a také skvěle hrající J. Lafek na místě stopera. Přesto soupeř v 15‘ minutě vyrovnal. Po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště, vysunul kolmicí svého útočníka a ten podél vybíhajícího Grůši srovnal na 1:1.

Ve 31‘ minutě se opět měnilo skóre. M. Lafek prošel z levé strany a vysunul sprintujícího Vrátila, který si špičkou obhodil vybíhajícího a v tomto případě i faulujícího gólmana, míč se však dokutálel až do branky a tak se penalta pískat nemusela 2:1. Tak skončil 1. poločas.

Ten druhý jsme začali pasivně a tak nás po sérii šancí hosté potrestali. V 68‘ minutě kopali roh, Gruša špatně vyběhl a nejmenší hráč soupeře vyrovnal na 2:2.

Naštěstí jsme hned za 2 minuty opět vedli. To když P. Sýkora ml. vybojoval faul cca na 18-ti metrech od brány, míč si postavil M. Lafek a krásnou, technickou střelou, přes zeď zvýšil na 3:2.

Soupeř zvýšil nasazení a pokoušel se o vyrovnání, ale v jejich největším tlaku se nám otevíraly možnosti k rychlým brejkům. Jeden takový založil v 78‘ minutě Kristem, který křižným pasem vyzval k sólu Janouška. Ten si pohrál s celou obranou soupeře a bodlem kolem vybíhajícího gólmana stanovil konečný stav na 4:2.

Pochvalu zaslouží všichni hráči za obrovskou bojovnost a nasazení. Vstup nováčka do soutěže nám tedy vyšel. Příští utkání hrajeme s Podolím doma na Mikulce od 17.00 hod. Přijďte nás povzbudit!!